Spotkanie koordynacyjne projektu DRIVER+

07-11-2017

Spotkanie koordynacyjne projektu Driver+ odbyło się 25 i 26 października 2017 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. W spotkaniu udział wzięła część przedstawicieli miedzynarodowego konsorcjum projektu w składzie:
- Szkoła Główna Służby Pożarniczej,
- Centrum Badan Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk,
- Uniwersytet w Münster (Westfaelische Wilhelms-Universitaet Muenster),
- Estońska Akademia Nauk o Bezpieczeństwie (Sisekaitseakadeemia),
- Jrc -Joint Research Centre- European Commission,
- XVR SIMULATION BV,
- ITTI SP ZOO,
- GMV Aerospace And Defence Sa Unipersonal,
- Nederlandse Organisatie Voor Toegepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek - TNO,
- ARTTIC.

DRIVER+ jest projektem miedzynarodowym, który ukierunkowany jest na rozszerzenie możliwości wykorzystania istniejących funkcjonalności w zakresie zarządzania kryzysowego w Unii Europejskiej.

DRIVER+ jest ukierunkowany na osiagnięcie trzech głównych celów:
1) opracowanie środowiska testowego dla rosnących zdolności w sferze zarządzania kryzysowego w Unii Europejskiej,
2) Opracowanie kompleksowego zestawu rozwiązań w zakresie zarządzania kryzysowego,
3) Ułatwienie wspólnotowego rozumienia zarządzania kryzysowego w Europie.
Celem spotkania w siedzibie SGSP było przedyskutowanie, zaplanowanie i koordynacja działań w ramach organizacji przez SGSP ćwiczeń, ukierunkowanych na testowanie wypracowanych w ramach projektu rozwiązań. Ćwiczenia zaplanowane zostały na maj 2017 r.