Spotkanie postażowe programu In-Fire-Net

06-10-2015

W dniu 5 października 2015 r. na Auli A2 zgromadzili się liczni podchorążowie oraz pracownicy SGSP w ramach spotkania informacyjnego, ze staży, w których wzięli udział podchorążowie w Stanach Zjednoczonych w okresie września. Sala pękała w szwach od zainteresowanych, a w śród nich był gość specjalny William Peterson, który został zaproszony do Polski jako ambasador i koordynator projektu In-Fire-Net, dzięki któremu studenci jak i pracownicy SGSP już od 10 lat mogą poszerzać swój kunszt strażacki i wiedzę w departamentach straży pożarnej w USA.

Jak co roku do Stanów Zjednoczonych ma możliwość polecieć pięciu podchorążych wyselekcjonowanych przy pomocy poszczególnych etapów rekrutacji. Po powrocie natomiast, osoby te mają za zadanie podzielić się wrażeniami z pozostałymi studentami wygłaszając prezentację. W tym roku prezentacje zostały wygłoszone w języku angielskim  ze względu na gościa honorowego - Williama Petersona.

Jako pierwszy swoje spostrzeżenia z miesięcznego pobytu w USA, a dokładnie ze stanu Floryda zaprezentował pchor. Jędrzejewski z kompanii VI, następnie jego kolega z roku pchor. Krzyśko który był w stanie Kolorado. Po czym głos przejęli młodsi koledzy- pchor. Ciżewski z kom. III który swoje praktyki odbywał w stanie Maine, następnie pchor. Dorau
z komp. IV który był w stanie Illinois i na koniec o gorącym Teksasie wypowiedział się pchor. Popek.

Wszyscy prezentujący byli pod ogromnym wrażeniem wyjazdu, ochoczo opowiadali o tym co widzieli i czego się nauczyli będąc w USA. Patrząc z boku było jednoznacznie widać, iż praktyki te w pozytywny sposób wpłynęły na każdego przebywającego w USA studenta, którzy jak mówili później o sobie „dzięki temu wyjazdowi stali się lepszymi strażakami”.