Spotkanie Rektora-Komendanta ze strażakami z kompanii kandydackiej 2017

18-08-2017

Wraz z końcem lipca br. rozpoczęło się Zgrupowanie Kandydackie K-2017, w ramach którego odbywa się przeszkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej, prowadzone w warunkach poligonowych w Przeciwpożarowej Bazie Leśnej SGSP w Zamczysku Nowym. Dla osób zakwalifikowanych na stacjonarne studia I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej oznacza to rozpoczęcie procesu kształcenia w SGSP.

17 sierpnia 2017 r. na teren Zgrupowania przybył Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej nadbryg. dr hab. inż. Paweł Kępka, prof. SGSP, aby spotkać się ze strażakami z kompanii kandydackiej. Zakończone pierwsze tygodnie szkolenia były dobrą okazją do rozmowy z młodymi adeptami pożarnictwa o realizacji przeszkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej, przygotowaniu do pełnienia służby w warunkach skoszarowania oraz o czekającej ich służbie w szkolnej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.

Tego samego dnia, na zaproszenie Rektora-Komendanta SGSP, na Zgrupowanie Kandydackie K-2017 przybył Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej Ksiądz Biskup dr Marek Solarczyk. Celem wizyty było spotkanie ze strażakami z kompanii kandydackiej. Wspólnemu spotkaniu przy ognisku towarzyszyło przesłanie wielkiej misji, która towarzyszy służbie strażackiej.