Spotkanie wigilijne prezydenta RP ze strażakami

19-12-2014

16 grudnia 2014 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie odbyło się wigilijne spotkanie „rodziny strażackiej” oraz przyjaciół straży pożarnej z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim.

Podczas wydarzenia głos zabrali minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, komendant główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz oraz prezes ZG ZOSP RP Waldemar Pawlak.
Prezydent Bronisław Komorowski zwrócił się do zebranych z życzeniami świątecznymi.
W spotkaniu wzięli również udział m.in. przedstawiciele Sejmu i Senatu RP, szef BBN Stanisław Koziej, sekretarze stanu w Kancelarii Prezydenta RP, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i służb mundurowych, zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. Marek Kowalski i nadbryg. Piotr Kwiatkowski, władze ZOSP RP, rektor-komendant SGSP nadbryg. Ryszard Dąbrowa, kapelani strażaków. Ks. kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, odmówił modlitwę oraz poświęcił opłatek. Na zakończenie uroczystości prezydent RP wpisał się do księgi pamiątkowej SGSP.

Przed wigilijnym spotkaniem w SGSP odbyła się także odprawa kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej z udziałem dyrektorów biur Komendy Głównej PSP oraz komendantów wojewódzkich PSP i szkół pożarniczych.