Spotkanie władz KN Domena Bezpieczeństwa z uczniami ZS nr 1 w Bratoszewicach

26-10-2015

Władze Koła Naukowego Domena Bezpieczeństwa wspólnie z nauczycielami Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wydziału Inżynierii i Bezpieczeństwa Cywilnego spotkali się z uczniami I klasy o profilu mundurowym (pożarniczym, policyjnym i wojskowym) ZS nr 1 w Bratoszewicach. Spotkanie miało miejsce 23 października 2015 r. w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym.

W trakcie tego spotkania przedstawiciele naszej Uczelni podzielili się wiedzą związaną z możliwościami kształcenia na kierunku bezpieczeństwa wewnętrznego, możliwościami realizacji zainteresowań wykraczających poza program studiów oraz regułami współpracy Uczelni z formacjami umundurowanymi. Po spotkaniu studenci i uczniowie uczestniczyli w pokazie sprzętu do rozpoznawania i neutralizacji potencjalnych materiałów oraz urządzeń wybuchowych, psa służbowego do wykrywania materiałów wybuchowych oraz sprzętu używanego do ochrony indywidualnej funkcjonariusza podczas realizacji zadań z zakresu rozpoznawania i neutralizacji potencjalnych materiałów oraz urządzeń wybuchowych zaprezentowanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej Placówki Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta.