Spotkanie ze Zbigniewem Kopyto

28-10-2015

W dniu 26 października 2015 roku w Świetlicy SGSP odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Kopyto pracującym w Devon and Somerset Fire and Rescue Service w Wielkiej Brytanii.
Z. Kopyto, który pochodzi z Polski, pracuje w straży pożarnej w Anglii od 6 lat. Podczas spotkania miał okazję podzielić się ze studentami oraz pracownikami SGSP swoimi doświadczeniami, które zdobył w pracy szczególnie w roli adwokata bezpieczeństwa ds. prewencji przeciwpożarowej. Jego prezentacja dała do myślenia studentom i uzmysłowiła jak wiele pracy i wysiłku jest potrzebne, aby poprzez działania systemowe i indywidualne poszczególnych straży pożarnych zmienić niekorzystne statystyki śmiertelności ludzi w wyniku pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla poprzez uświadamianie społeczeństwa jak można się chronić i jak zapobiegać takimi zdarzeniom. Spotkanie zorganizował Dział Współpracy z Zagranicą SGSP.