Sympozjum naukowe w Szklarskiej Porębie

23-11-2015

W dniach 18-20.11.2015 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu z siedzibą w Szklarskiej Porębie, odbyło się sympozjum naukowe pt. „Podmioty bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej w aspekcie współczesnych wyzwań i zagrożeń”. Wśród 30 zaproszonych gości znalazł się również przedstawiciel Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego - st. sekc. mgr inż. Rafał Wróbel (Katedra Inżynierii Bezpieczeństwa, Zakład Analiz Bezpieczeństwa Cywilnego), który wygłosił wykład w drugim dniu sympozjum nt. "Multimedialny Trening Decyzyjny w kontroli przygotowania podmiotów ochrony infrastruktury krytycznej w Polsce". Zaproszenie st. sekc. mgr inż. Rafała Wróbla do nadmienionego przedsięwzięcia jest bardzo dużym wyróżnieniem zarówno dla samego zainteresowanego, jak również Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, o czym świadczyć może fakt, iż w drugim dniu sympozjum poza st. sekc. mgr inż. Rafałem Wróblem prelekcję wygłosili również:

• płk Piotr GĄSTAL – Dowódca Jednostki Wojskowej GROM
  • nadinsp. Wojciech OŁDYŃSKI – Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu
  • płk SG Marek WOSZCZATYŃSKI – Komendant Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu
  • gen. bryg. Mariusz WIATR – Rektor Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu
  • prof. zw. dr hab. Jadwiga STAWNICKA – Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Dąbrowie Górniczej
  • kmdr dr Witold KUSTRA– Akademia Obrony Narodowej