Szkolenie w IPN

02-12-2015

Z inicjatywy pracowników Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz Instytutu Nauk Społecznych Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, studenci reprezentujący wyżej wymienione wydziały wzięli udział w wizycie w Instytucie Pamięci Narodowej, co miao miejce 1 grudnia 2015 r.
W trakcie wizyty studenci wysłuchali wykładów Mirosława Jeziorskiego - dyrektora Biura Ochrony IPN nt. działalności Instytutu Pamięci Narodowej oraz Biura Ochrony IPN, a także Rafała Leśkiewicza dyrektora Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów nt. znaczenia informacji zgromadzonych w materiałach archiwalnych IPN dla bezpieczeństwa państwa.
W trakcie wizyty studenci mieli możliwość zapoznania się z zakresem przedmiotowym gromadzonych materiałów archiwalnych, obszarami naukowej aktywności oraz przedsięwzięciami edukacyjnymi i współpracy międzynarodwej IPN. Podczas wizyty studenci uczestniczyli również w pokazie wybranych zbiorów oraz urządzeń wykorzystywanych w pracy archiwalnej, a także systemów ochrony przeciwpożarowej IPN.