Szkolenie w pracowni psychologicznej

28-10-2014

Szkolenie na temat: „Badania psychologiczne – diagnoza i opiniowanie” odbyło się 21-23 października 2014 r. w Pracowni Psychologicznej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Celem szkolenia było przygotowanie psychologów Państwowej Straży Pożarnej do psychologicznego opiniowania strażaków przewidzianych do pełnienia służby poza granicami państwa w ramach specjalistycznych grup poszukiwawczo-ratowniczych.

W szkoleniu brali udział psychologowie z następujących komend i szkół pożarniczych:
kpt. Anna Kubicka - KW PSP Warszawa, mł. asp. Piotr Buciński - KM PSP Warszawa, mł. kpt. Joanna Pluczyńska - KW PSP Poznań, sekc. Dorota Reterska - KP PSP Ostrów Wielkopolski, asp. Paulina Kozień - KW PSP Kraków, Katarzyna Mędrzycka - SA PSP Kraków, sekc. Magdalena Boike - KW PSP Gdańsk, Anna Kacperczyk - KW PSP Łódź.
W spotkaniu uczestniczył też koordynator pomocy psychologicznej bryg. Cezary Dobrodziej z Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności KG PSP.

Szkolenie było okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy z zakresu orzecznictwa psychologicznego, w którym specjalizują się psychologowie Pracowni Psychologicznej SGSP.