Szkolenie w Symulatorze dla zwycięzców konkursu zakończone

03-12-2015

Zwycięzcy konkursu ogłoszonego na oficjalnym profilu FB SGSP 2 grudnia br. wzięli udział w kilkugodzinnym profesjonalnym szkoleniu z obsługi Symulatora do szkolenia i treningu wspomagającego dowodzenie podczas działań ratowniczych w SGSP.

Zwycięska 6-ka została wyłoniona w drodze losowania spośród blisko 200 osób, które poprawnie odpowiedziało na pytanie konkursowe ("Co oznacza skrót KSRG?").

Pierwsza cześć zajęć upłynęła na nauczeniu się manualnej obsługi narzędzia, podzieleniu się rolami, omówieniu ekranów, funkcji, przycisków wraz z przykładami.

Następnie uczestnicy przeanalizowali trzy scenariusze dotyczące przebiegu pożarów w: domu wielorodzinnym, szpitalu, hotelu. Każda z sytuacji różniła się porą dnia, natężeniem zjawisk atmosferycznych (deszcz, mgła, śnieg, wiatr etc.).

Na uczestników czekały wirtualne zadania takie, jak gaszenie ognisk pożaru czy ratowanie poszkodowanych. Ćwiczący mieli możliwość korzystania z komunikacji radiowej. Uczestnicy, którzy początkowo ponosili duże straty w ratownikach, sprzęcie, już przy trzecim scenariuszu wyraźnie prowadzili sprawniejsze działania i byli skuteczniejsi w gaszeniu pożaru, przeszukaniu budynków, zapewnieniu skutecznego zaopatrzenia akcji w wodę, dbaniu o bezpieczeństwo ratowników.

Po zakończeniu ćwiczeń odbyła się dyskusja na temat silnych i słabych stron narzędzi tego typu.

Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o ukończeniu szkolenia oraz drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, poświęcenie swojego czasu i cenne uwagi bryg. mgr inż. Przemysławowi Wysoczyńskiemu za przeprowadzenie zajęć.