Szlachetna Paczka w SGSP: 6-8 grudnia 2016 r.

06-12-2016

Serdecznie zapraszamy wszystkich Pracowników i Studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej do udziału w akcji Szlachetna Paczka.

W dniach 6-8 grudnia 2016 roku w godzinach porannych tj. 7.00-10.00 na stoiskach przy wejściach do budynków 01 oraz 02 Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, odbędzie się zbiórka żywności, środków czystości, odzieży, obuwia dla potrzebującej rodziny, którą jako uczelnia wybraliśmy w projekcie Szlachetna Paczka. Wszyscy w ten sposób staniemy się darczyńcami dla tejże rodziny.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do pomocy o przynoszenie produktów i pozostawianie ich na stoiskach Szlachetnej Paczki, gdzie czekać będą na Was nasi podchorążowie oraz studenci cywilni!

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Finał tegorocznej akcji przypada 10-11 grudnia br. To wtedy Darczyńcy dostarczają do magazynów paczki, które następnie są dostarczane rodzinom w potrzebie.

Historia rodziny, której będziemy pomagać:

Pani Katarzyna (34 l.) wraz z mężem Piotrem (36 l.) wychowują wspólnie szóstkę dzieci: Kazimierza (15 l.), Magdalenę (13 l.), Zuzannę (11 l.), Izabelę (10 l.), Jakuba (5 l.) i Alinę (4 l.).
Jeszcze kilka lat temu rodzinie żyło się całkiem dobrze - pan Piotr pracował za granicą, a pani Kasia mogła zajmować się dziećmi w domu, jak sama mówi, nie żyli w luksusie, ale stać ich było, by żyć godnie i nie odmawiać dzieciom. W ich życiu jednak w ciągu krótkiego czasu wydarzyło się wiele nieszczęść, które wpłynęły na rodzinę. Niespodziewanie zmarł tata pana Piotra, a rodzina odziedziczyła po nim mieszkanie. Po jakimś czasie okazało się, że lokal jest zadłużony na kwotę niemalże 30 000 zł. W krótkim czasie po tym pan Piotr uległ wypadkowi w pracy i przez kilka miesięcy przebywał na zwolnieniu. Były pracodawca pana Piotra nie chciał wypłacać mu należnych świadczeń, sprawa trafiła już do odpowiednich organów państwowych, nie zmienia to jednak faktu, że przez kilka miesięcy rodzina utrzymywała się wyłącznie z zasiłków, co było dla nich bardzo trudne. Przychód rodziny stanowi 6 150 zł. Obecnie po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania (w tym również miesięcznej kwoty spłaty za zadłużenie mieszkania) rodzinie pozostaje 493 zł na osobę miesięcznie. Pomimo przeciwności losu i wszystkich trudnych wydarzeń z ostatniego czasu, rodzina stara się radzić sobie jak może. Pan Piotr znalazł nową pracę tak szybko, jak tylko stan zdrowia mu na to pozwolił. Rodzina wspiera się jak może, dzieci dzielą się obowiązkami domowymi oraz opieką nad najmłodszym rodzeństwem, a przy tym dobrze się uczą. Rodzice dbają, aby dzieciom niczego nie zabrakło i aby rozwijały swoje pasje. Rodzina najbardziej potrzebuje łóżka piętrowego dla najmłodszych dzieci - teraz śpią z mamą (kiedy tata pracuje na nocnej zmianie) lub z pozostałym rodzeństwem. Rodzinie brakuje także odzieży na zimę - kurtek, szalików i czapek. Dodatkowo zakup żywności dla licznej rodziny będzie ogromnym wsparciem i pomoże odciążyć na jakiś czas domowy budżet.