Szlachetna Paczka w SGSP

11-12-2015

W terminie 7-9 grudnia 2015 r. odbyła się w SGSP zbiórka żywności oraz środków czystości w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, przeprowadzona na rzecz wybranych dwóch rodzin z terenu Żoliborza.

Podchorążowie SGSP zebrali m.in. łącznie około 100 kg żywności trwałej, kilkadziesiąt kg proszku do prania, kilkadziesiąt litrów płynów czyszczących.

Z ramienia dowództwa akcję nadzorował st. kpt. T. Obuchowicz. Pieczę nad całą akcją sprawowali podchorążowie: Wojciech Tomczak, Damian Żydaczek i Marcin Bajur na czele z bryg. Waldemarem Jaskółowskim.

Zbiórka pokazała wielkie serce pracowników szkoły, strażaków, podchorążych, studentów cywilnych. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!

Już w najbliższy weekend, 12-13 grudnia odbędzie się  Finał Szlachetnej Paczki, podczas którego potrzebujące rodziny zostaną obdarowane zebranymi produktami.

Blisko 60-ciu podchorążych SGSP udzieli wsparcia akcji. Studenci będą pomagać w trzech rejonach: Żoliborz, Ochota, Śródmieście. Będą zaangażowani w rozwożenie paczek dla potrzebujących rodzin, pracę w magazynach przy pakowaniu i składowaniu paczek. Paczki będzie rozwoził szkolny bus wraz z podchorążymi.

O akcji „Szlachetna Paczka”:

Szlachetna Paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. Szlachetna Paczka ma charakter ogólnopolski. W tym roku Szlachetna Paczka rozpoczęła się 22 listopada. Od tego momentu została otwarta internetowa baza rodzin. Przez trzy tygodnie Darczyńcy mogą wybierać rodziny, do których w finałowy weekend 12-13 grudnia trafią paczki.