Uroczystości pogrzebowe śp. st. bryg. dr. inż. Ludwika Wargockiego

17-10-2017

Z głębokim żalem informujemy, że 15 października 2017 r. w wieku 80 lat zmarł

st. bryg. dr inż. Ludwik Wargocki

Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w latach 1990-1992.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 20 października o godz. 10:00 w Parafii Rzymskokatolickiej Świętego Ignacego Loyoli ul. Wóycickiego 14A w Warszawie, po czym nastąpi przewiezienie na Cmentarz Północny.

St. bryg. dr inż. Ludwik Wargocki służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w marcu 1963 r. w Szkole Oficerów Pożarnictwa. Po utworzeniu w roku 1971 Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej, został wykładowcą w Zespole Nauk Operacyjnych, podejmując jednocześnie naukę na studiach w WOSP, które ukończył w 1975 r. Po strajku w WOSP w 1981 r. i rozwiązaniu Uczelni, rozpoczął służbę w roku 1982 w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Po uzyskaniu stopnia doktora nauk technicznych został Szefem Katedry Taktyki Pożarniczej. W 1989 r. był Prorektorem-Zastępcą Komendanta ds. Naukowo-Dydaktycznych, a w 1990 r. został Komendantem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.