Uroczysty apel z udziałem minister spraw wewnętrznych z okazji obchodów Święta Niepodległości

19-11-2014

Uroczysty apel z okazji obchodów Święta Niepodległości odbył się 19 listopada br. w SGSP. W uroczystości wzięła udział minister spraw wewnętrznych - Teresa Piotrowska, podsektretarz stanu w MSW - Stanisław Rakoczy, komendant główny PSP - gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz wraz z zastępcami i dyrektorami biur Komendy Głównej PSP oraz komendanci wojewódzcy i komendanci szkół PSP.

Wydarzenie rozpoczęło się wręczeniem przez panią minister, w asyście komendanta głównego, aktów przekazania kontenera do przewozu sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz samochodu specjalnego z podnośnikiem hydraulicznym i drabiną ratowniczą.

W kolejnej części uroczystości, zasłużonym funkcjonariuszom oraz pracownikom PSP wręczono dziesięć „Medali za Długoletnią Służbę”, sześć odznaczeń „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz dziewiętnaście awansów oficerskich.

Po zakończeniu głównej części uroczystości odbyła się narada kadry kierowniczej PSP z minister Teresą Piotrowską.