Uroczysta Zmiana Posterunku Honorowego

01-12-2015
Autor: st. kpt. M. Gochnio

W niedzielę 29 listopada 2015 r. o godz. 12.00  przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyła się Uroczysta Zmiana Posterunku Honorowego (UZPH). Uroczystej Zmiany dokonał pododdział ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej pod dowództwem st. kpt. Michał Gochnio.

Pododdział w sile 26 podchorążych, wraz z dowódcą pod czujnym okiem żołnierzy z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego w piątek szlifował swoje umiejętności, by godnie zaprezentować się w niedzielę podczas uroczystości Zmiany Posterunku połączonej ze złożeniem kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza

Po przybyciu na Plac Piłsudskiego i przygotowaniu do uroczystości. str. pchor. Jarosław Urbański rozpoczął narrację, w czasie której przedstawił  informacje o Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz historii Grobu Nieznanego Żołnierza, a także podał nazwiska podchorążych uczestniczących w zmianie posterunku. Po chwili na posterunku honorowym przed Grobem Nieznanego Żołnierza stanęli: st. str. pchor. Kystian Kot i st. str. pchor. Kamil Kurek. Z posterunku zeszli: st. str. pchor. Rafał Fedorczyk i st. str. pchor. Michał Jelec. Oficerem dokonującym Uroczystej Zmiany Posterunku Honorowego był st. kpt. Michał Gochnio.

Następnie nastąpiło złożenie kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Pierwszą wiązankę złożył Rektor-Komendant SGSP, nadbryg. Ryszard Dąbrowa, Prorektor – Zastępca Komendanta ds. Operacyjnych, st. bryg. Stanisław Sulenta oraz delegacja Samorządu Studenckiego SGSP – st. str. pchor. Arkadiusz Jelonek i st. str. pchor. Patryk Mańko. Drugą wiązankę złożyła delegacja podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej.

autor zdjęć:

st. bryg. M. Toporowski