Uzyskanie uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora nauk społecznych

14-11-2017

Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów z dniem 30 października 2017 r. podjęła decyzję o przyznaniu Wydziałowi Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk społecznych w dyscyplinie
nauki o bezpieczeństwie. Jest to historyczne wydarzenie w dziejach Uczelni.

Uzyskanie ww. uprawnienia jest dla Uczelni ogromnym sukcesem naukowym, potwierdzającym, że Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego gwarantuje odpowiednio wysoki poziom merytoryczny.

Komisja  przyznaje prawo do nadawania stopnia naukowego doktora, biorąc pod uwagę m.in.  poziom działalności naukowej oraz liczbę zatrudnionych osób posiadających tytuł profesora lub stopień doktora habilitowanego reprezentujących dziedzinę nauki, w zakresie której jednostka organizacyjna ma otrzymać uprawnienia.

Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego powstał w 2000 roku i jako pierwszy w Polsce rozpoczął tradycje naukowe i dydaktyczne z zakresu ochrony ludności, zarządzania kryzysowego i zarządzania ryzykiem. Na Wydziale prowadzone są badania naukowe w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa powszechnego. Szczególny nacisk położony został na zarządzanie kryzysowe, ochronę ludności, bezpieczeństwo pracy, bezpieczeństwo wewnętrzne, a także społeczne i humanistyczne aspekty bezpieczeństwa.

Szczegóły pod linkiem: https://www.sgsp.edu.pl/przewody-doktorskie-wibc