VII Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników

23-12-2015

W dniu 19 grudnia 2015 dwie drużyny naszej szkoły pod okiem bryg. Mazura wzięły udział w VII Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników. Są to zawody z typu „biegów po schodach”. W tym przypadku zawodnicy biegną  w 3-osobowych drużynach uzbrojonych w ubranie specjalistyczne oraz aparaty ochrony dróg oddechowych, gdzie liczony jest czas ostatniego zawodnika. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, iż bieg odbywał się w starym szybie kopalnianym, w którym część nie jest oświetlona, przez co zawodnicy musieli  posiadać także latarki. W ubiegłych latach nasi zawodnicy ocierali się o podium, dlatego w tym roku tydzień przed zawodami zorganizowali trening aż w Wieliczce. Na 94 zespoły nasza pierwsza drużyna w składzie: Marcin Gołębiowski, Jakub Narloch i Mateusz Drozda dając z siebie wszystko pokonała wysokość 110 m w czasie 4:50 kwalifikując się na 3-tym miejscu. Natomiast nasza druga drużyna w składzie: Józef Hiller, Mariusz Klakus i Kamil Kępka osiągając niesamowity czas 4:18 uplasowała się na miejscu pierwszym. Warto podkreślić, że jest to dotychczasowy rekord tychże zawodów. Wszyscy zawodnicy opłacili to wielkim cierpieniem na mecie, ale podium wynagrodziło ich wysiłek.

Były prowadzone również inne kwalifikacje. Tym razem nasza  reprezentacja została przydzielona do grupy „inne formacje” (pomimo, że była też grupa PSP, do której w poprzednich latach przydzielane były szkoły). Tu zajęła dwa najwyższe miejsca podium.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody takie, jak: Bieg na szczyt „Rondo 1” oraz Firefighterstairrun w Berlinie, gdzie życzymy naszym zawodnikom kolejnych sukcesów. Zapraszamy także inne zainteresowane osoby do zmierzenia się z tym ciężkim sportem.