Warsztaty w Nowym Sączu

16-12-2016

Warsztaty tematyczne „Umiejętności interpersonalne w zarządzaniu zespołem” odbyły się 12-14 grudnia 2016 r. w Wydziale Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu. Były adresowane do dowódców kompanii, kadry dowódczej jednostek ratowniczo-gaśniczych w szkołach Państwowej Straży Pożarnej, a także psychologów tychże szkół.

Organizatorami warsztatów było Biuro Szkolenia i Biuro Kadr i Organizacji Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie.

Celem warsztatów było nabycie podstawowych kompetencji osobistych warunkujących efektywne funkcjonowanie w sytuacjach poważnych wyzwań, dużego obciążenia i stresu oraz wskazanie możliwości wykorzystania ich w pracy zawodowej, a także uwrażliwienie na zjawisko wypalenia zawodowego oraz jego konsekwencje dla jednostki, grupy, organizacji.

Ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w warsztatach uczestniczyli: mł. bryg. Andrzej Sorbian, mł. kpt. Marzena Grzybowska, st. kpt. Agnieszka Laszczyńska-Giza, mł. kpt. Hubert Cabaj, Magdalena Poczęsna.