WIBC nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy

16-12-2016

Inż. Marcin Kott (dyplomant) oraz kpt. dr inż. Paweł Gromek (promotor) zdobyli nagrodę KRUS w 44 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy w kategorii: Przedsięwzięcia Organizacyjne i Edukacyjne za pracę inżynierską obronioną na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego w roku akademickim 2015/2016. Praca pod tytułem "Indywidualna ocena ryzyka zawodowego polskiego rolnika w oparciu o technikę porównania parami" zdobyła uznanie recenzentów oraz przedstawicieli fundatora nagrody specjalnej – Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Za cele nagrodzonej pracy przyjęto opracowanie metody indywidualnej oceny ryzyka zawodowego polskiego rolnika w oparciu o technikę porównania parami, dokonanie przedmiotowej oceny dla wybranego gospodarstwa rolnego w Polsce, porównanie wyników oceny z wynikami uzyskanymi dzięki wykorzystaniu programu STER, a także analizę przydatności opracowanej metody.

Do najważniejszych wniosków zaliczono możliwość wykorzystania techniki porównania parami do szacowania względnych wartości prawdopodobieństwa i skutków zagrożeń oraz wypadków przy pracy, w konsekwencji ryzyka zawodowego, uwzględniania lokalnych uwarunkowań bezpieczeństwa pracy w potencjalnie każdym przedsiębiorstwie rolnym, znaczną zbieżność z wynikami otrzymanymi poprzez wykorzystanie zaawansowanych narzędzi inżynierii bezpieczeństwa pracy, a także możliwość stosowania przez osoby nieposiadające specjalistycznej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Gala uroczystego wręczenia nagród odbyła się w dniu 9 grudnia 2016 r. w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5 w Warszawie. Poza nagrodą dla dyplomanta i promotora, statuetkę dla Uczelni odebrał z rąk Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pani Elżbiety Rafalskiej, Prorektor ds. Naukowo-Dydaktycznych i Studenckich, Pan bryg. dr hab. inż. Jerzy Gałaj, prof. SGSP.