WIBC zaprasza na Konferencję Naukową

Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego

Szkoła Główna Służby Pożarniczej

oraz Partnerzy Projektu

Centrum Naukowo - Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej -Państwowy Instytut Badawczy im. J. Tuliszkowskiego

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej

ITTI Sp. z o.o.

ASSECO Poland S.A.

zapraszają  na Konferencję Naukową na temat:

ZAAWANSOWANE TECHNOLOGIE TELEINFORMATYCZNE WSPOMAGAJĄCE PROJEKTOWANIE SYSTEMU RATOWNICZEGO NA POZIOMACH: GMINA, POWIAT, WOJEWÓDZTWO

26 listopada 2015 r.

Konferencja ma na celu określenie najnowszych kierunków i możliwości wspomagania projektowania systemów ratowniczych dla gmin, powiatów i województw, pozwalających na optymalizację rozmieszczenia podmiotów ratowniczych, ich obsad kadrowych oraz wyposażenia technicznego i logistycznego w zależności od poziomu zagrożeń i ryzyka.

Ponadto, wskazane zostaną możliwe sposoby efektywnego zwiększania świadomości społeczeństwa odnośnie zasad bezpiecznego zachowania się w sytuacjach wystąpienia zagrożeń, które wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo poprzez obniżenie poziomu ryzyka.

Zaprezentowane zostanie zaawansowane technologicznie narzędzie (oprogramowanie) teleinformatyczne wspomagające projektowanie systemu ratowniczego na poziomach: gmina, powiat, województwo.

Zakres tematyczny

• Narzędzia wspierające badania istniejących baz danych.
  • Metody i modele oceny zagrożeń i ryzyka wraz z metodą generowania map na zadanym terenie wg rodzajów zdarzeń.
  • Metody i modele umożliwiające diagnozowanie istniejących systemów ratowniczych na poziomie gminy, powiatu i województwa.
  • Opracowanie metod optymalnego rozmieszczenia podmiotów ratowniczych dla gmin, powiatów oraz województw.
  • Standardy udzielania pierwszej pomocy ratowniczej.
  • Aplikacja mobilna zwiększająca świadomość społeczeństwa odnośnie zasad bezpiecznego zachowania się w czasie wystąpienia zagrożeń.

Sprawy organizacyjne:

1. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty zgłoszenia w postaci załącznika do e-maila organizatora na adres: psr.konferencja@gmail.com do 9 listopada 2015 r.

2. Liczba miejsc jest ograniczona i maksymalnie wynosi 150 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

3. Uczestnikom gwarantujemy zdobycie nowej wiedzy z zakresu projektowania systemów ratowniczych, kawę, lunch oraz prezentacje na nośniku pendrive.

4. Obrady prowadzone będą w języku polskim, w formie referatów, dyskusji na sesjach plenarnych.

5. Konferencja jest bezpłatna.

6. Do 16 listopada 2015 r. uczestnikom, którzy w terminie zgłoszą swój udział, zostanie przedstawiony szczegółowy program konferencji.

Miejsce obrad plenarnych

Jakub Radziulis

Ewa Szostak

Beata Wojtasiak