Wicemistrzowie Polski Strażaków w Halowej Piłce Nożnej

20-12-2013

W dniach 10-13 grudnia w Mrzeżynie i Dźwirzynie rozegrane zostały XIX Mistrzostwa Polski Strażaków w Halowej Piłce Nożnej. Srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski Strażaków w powyższych zawodach wywalczyła drużyna Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

W fazie grupowej reprezentacja naszej Uczelni rozegrała mecze z reprezentacjami województw, łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Wyniki fazy grupowej przedstawiają się następująco :

SGSP Warszawa – woj. świętokrzyskie                      2 : 0
SGSP Warszawa – woj. mazowieckie                         6 : 0
SGSP Warszawa – woj. łódzkie                                  0 : 2

W fazie ćwierćfinałowej nasi podchorążowie musieli rozegrać mecze z bardzo mocnymi reprezentacjami województw śląskiego, dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego.

Wyniki fazy ćwierćfinałowej przedstawiają się następująco :

SGSP Warszawa – woj. śląskie                                     4 : 0
SGSP Warszawa – woj. dolnośląskie                            5 : 3
SGSP Warszawa – woj. kujawsko-pomorskie               1 : 3

W półfinale drużyna SGSP trafiła na gospodarzy turnieju reprezentację województwa zachodniopomorskiego. Mecz ten zakończył się wynikiem 2 : 1 na korzyść naszej reprezentacji.

W finale piłkarze SGSP ponownie zagrali z drużyną województwa kujawsko-pomorskiego, która wcześniej w półfinale pokonała reprezentację województwa łódzkiego. Mimo zaciętej walki do ostatniego gwizdka, próbie gry z wycofanym bramkarzem, przeciwnik okazał się zbyt mocny i ostateczny wynik brzmiał 0 : 3 dla strażaków z województwa kujawsko-pomorskiego.

Na medal Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Halowej reprezentacja Szkoły Głównej Służby Pożarniczej czekała 10 lat dlatego radość z uzyskanego wyniku jest ogromna.

Serdecznie gratulujemy naszym piłkarzom !!!

Skład reprezentacji :

1. Paweł Domszajt