Wizyta delegacji z Czech

28-11-2014

W dniu 27 listopada 2014 w Szkole Głównej Służby Pożarniczej przebywała delegacja Korpusu Pożarniczo-Ratowniczego Republiki Czeskiej w składzie: BG Drahoslav Ryba – dyrektor generalny Korpusu Pożarniczo-Ratowniczego Republiki Czeskiej, Col. Ludek Prudil – dyrektor Wydziału Operacyjnego Korpusu Pożarniczo-Ratowniczego Republiki Czeskiej i Ltc. Milena Bohuslavska – Wydział Współpracy Międzynarodowej Korpusu Pożarniczo-Ratowniczego Republiki Czeskiej. Gościom towarzyszył Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Piotr Kwiatkowski oraz przedstawiciele Biura Współpracy Międzynarodowej i KCKRiOL KG PSP.

Delegacja z Czech przebywała w Polsce na zaproszenie Komendanta Głównego PSP. Najważniejszym punktem dwudniowego spotkania było podpisanie przez szefów obu służb zaktualizowanej "Instrukcji metodycznej dla jednostek straży pożarnej biorących udział w pomocy wzajemnej Rzeczypospolitej Polskiej oraz Republiki Czeskiej".

W Szkole Głównej Służby Pożarniczej delegację przyjął Rektor-Komendant nadbryg. Ryszard Dąbrowa, w spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Działu Współpracy z Zagranicą SGSP. Rektor-Komendant zapoznał gości ze strukturą organizacyjną Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz przedstawił zasady jej funkcjonowania w strukturach PSP. Goście odwiedzili szkolną Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą oraz wybrane laboratoria SGSP.