Wizyta edukacyjna

08-12-2014

W dniu 14 listopada 2014 r. miała miejsce wizyta edukacyjna st. kpt. Agnieszki Laszczyńskiej - Giza w Przedszkolu Publicznym nr 140 przy ul. Kaukaskiej 2 w Warszawie.

Wizyta odbyła się w ramach zajęć o ciekawych zawodach. Podczas wizyty dzieci z grupy "Smerfów" zapoznały się z  zawodem i pracą strażaka. Oprócz omówienia wyglądu strażaka, zapozania ze sprzętem ochrony osobistej, dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się w domu, na placu zabaw, w przedszkolu, na drodze, w wodzie,  w samochodzie oraz w lesie.

Oprócz pogadanki, dzieciaki mogły przymierzyć strażacki mundur, spróbować swoich sił w użyciu prądownicy, otrzymały również w formie upominku strażackie rebusy, kolorowanki a także elementy odblaskowe, które z pewnoscią poprawią ich widoczność po zmroku na ulicy.