Wizyta Gimnazjum ze Starachowic w SGSP

26-11-2015

W listopadzie Szkołę Główną Służby Pożarniczej odwiedziła kolejna grupa młodzieży zainteresowanej ofertą dydaktyczną uczelni.

Młodzież gimnazjalna ze Starachowic odwiedziła Pracownię Monitorowania Zagrożeń na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego. O działalności Zakładu opowiedziała mgr inż. Karolina Kuskowska, która zaprezentowała uczestnikom wycieczki ciekawe eksperymenty  z wykorzystaniem unikalnego sprzętu laboratoryjnego. Kolejnym punktem wizyty była entuzjastycznie przyjęta prezentacja Symulatora do szkolenia i treningu wspomagającego dowodzenie podczas działań ratowniczych - przeprowadzona przez mł. bryg. mgr inż. Przemysława Wysoczyńskiego.

Na koniec grupa odwiedziła szkolną Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą, gdzie oprócz zapoznania sie z pracą strażaka, miała okazję praktycznie przetestować wybrany sprzęt ratowniczo-gaśniczy.