Wizyta gości z Armenii w SGSP

04-11-2015

W dniu 27 października 2015r. gościliśmy w Szkole Głównej Służby Pożarniczej pięcioosobową delegację dyrektorów z Ministerstwa Administracji Terytorialnej i Spraw Nadzwyczajnych Republiki Armenii w składzie: Arshak Vardanyan,  Karen Atoyan, Arsen Arshakyan i Arthur Khachikyan.

Wizyta ww. gości w Polsce była związana z podsumowaniem projektu pt. "Budowa potencjału grupy poszukiwawczo ratowniczej Armenii" realizowanego przez Komendę Główną PSP.

W trakcie wizyty w SGSP goście spotkali się z władzami szkoły: nadbryg. Ryszardem Dąbrową – Rektorem–Komendantem SGSP, st. bryg. dr hab. inż.  Andrzejem Mizerskim, prof. SGSP - Prorektorem ds. Naukowo-Dydaktycznych i Studenckich oraz st. bryg. dr inż. Waldemarem Wnękiem – Przewodniczącym Wydziałowej Komisji do Spraw Planów Studiów i Programów Kształcenia.

Delegacja z Armenii w trakcie wizyty w SGSP zwiedziła  Jednostkę Ratowniczą – Gaśniczą, Stacjonarny Ośrodek do Treningu Dróg Oddechowych (komorę dymową) oraz Pracownię Symulacji Sytuacji Kryzysowych.