Wizyta gości z Białorusi

28-11-2016

W dniu 24 listopada 2016r. gościliśmy w Szkole Głównej Służby Pożarniczej delegację z Białorusi z Uniwersytetu Ochrony Ludności w Mińsku, w składzie:

• Ivan Palevoda - Rektor Uniwersytetu
  • Svatko Aleksander – Profesor na Wydziale Zarządzania Kryzysowego
  • Sergey Pastukhov – Kierownik Wydziału Zarządzania Personelem.

Głównym celem wizyty gości z Białorusi było omówienie perspektyw dalszej współpracy w świetle przekształcenia w 2016r. Akademii Dowódczo – Inżynieryjnej w Mińsku w Uniwersytet Ochrony Ludności.

Gospodarzem spotkania był prof. Prorektor ds. Naukowo-Dydaktycznych i Studenckich bryg. dr hab. inż. Jerzy Gałaj, prof. SGSP oraz Dziekan Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego - st. bryg. dr inż. Waldemar Jaskółowski.

W ww. spotkaniu z gośćmi z Uniwersytetu Ochrony Ludności wziął udział Zastępca Dyrektora  Centrum Naukowo–Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej-PIB, dr inż. Jacek Zboina.