Wizyta prof. Milana Blagojevića z Uniwersytetu w Niszu

28-10-2016

W dn. 24-28 października 2016 r. w SGSP przebywał prof. Milan Blagojević, profesor zwyczajny zatrudniony w Wydziale Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Uniwersytetu w Niszu (Serbia), który w tym czasie realizował tzw. mobilność dydaktyczną w Programie Erasmus+. Celem przyjazdu było przeprowadzenie 8 godzin wykładów skierowanych do studentów i pracowników SGSP nt. sposobów projektowania i instalowania czujek pożarowych w budynkach. Ponadto prof. Blagojević spotkał się z Dziekanem Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego mł. bryg. dr inż. Anną Prędecką, Uczelnianym Koordynatorem Programu Erasmus+ mł. bryg. dr inż. Tomaszem Zwęglińskim oraz mgr Marią Ceglińską (Z-ca Koordynatora Uczelnianego E+). Gość zwiedził również wybrane laboratoria uczelni, a także zaplecze treningowe w Zamczysku Nowym i Kazuniu.

W roku bieżącym w ramach Programu Erasmus+ SGSP uzyskała możliwość finansowania wymiany pracowników między obiema uczelniami, czego konsekwencją było podpisanie dwustronnej umowy o współpracy w ramach E+. Przedmiotowa umowa była podstawą prawną realizacji stażu prof. Blagojevića w SGSP.