Wizyta w Lizbonie

25-11-2016

W dniach 14.11.2016 r. – 18.11.2016 kpt. Łukasz Kuziora, asystent w zakładzie Taktyki i Dowodzenia, przebywał w ramach programu Erasmus + w Lizbonie, w celu przeprowadzenia szeregu wykładów przed studentami Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego Uniwersytetu ISEC (Instituto Superior de Educação e Ciências).

Wykłady, które zostały przeprowadzone miały na celu zapoznanie słuchaczy z Krajowym Systemem Ratowniczo-Gaśniczym, programem nauczania studentów mundurowych oraz z prawami i obowiązkami kierującego działaniami ratowniczymi w myśl obowiązujących w Polsce przepisów.

Udział w programie Erasmus + okazał się doskonałą okazją do wymiany informacji dotyczących funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej w obu krajach, przedstawienia systemu funkcjonującego w Polsce i porównania go z systemem portugalskim.