Zeszyty Studenckie "Pro publico bono"

16-12-2016

Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego zaprasza wszystkich studentów, absolwentów i pracowników do publikacji artykułów w nowo powstających Zeszytach Studenckich "Pro publico bono".

Czasopismo prezentować będzie wyniki prac badawczych prowadzonych na Wydziale związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym, obroną cywilną, ochroną ludności, międzynarodowymi instytucjami bezpieczeństwa, teorią bezpieczeństwa, zarządzaniem itp. Każdy artykuł w Zeszytach będzie recenzowanych przez dwóch recenzentów - specjalistów w dziedzinach dotyczących artykułów.

Zeszyty Studenckie "Pro publico bono" są doskonałym miejscem do publikacji zarówno swoich pierwszych opracowań naukowych stworzonych w czasie studiów, jak i zaawansowanych prac badawczych, które dzięki nim dotrą do szerokiego grona studentów i absolwentów.

Wytyczne do artykułów są identyczne jak w przypadku Zeszytów Naukowych SGSP.  Czasopismo ukazywać się będzie raz w roku, osobami odpowiedzialnymi za Zeszyty Studenckie są pracownicy Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego WIBC - prof. dr hab. inż. Bernard Wiśniewski (redaktor naczelny), mł. bryg. dr inż. Tomasz Zwęgliński (kierownik Katedry) i mgr inż. Aleksandra Nowak.