SGSP na Orlen Warsaw Marathon

28-04-2015
Autor: pchor. Piotr Jurzyk

25 kwietnia 2014r.  biegacze naszej sekcji wraz z zachęconymi podchorążymi Szkoły Głównej Służby Pożarniczej wzięli udział w charytatywnym marszobiegu organizowanym w ramach Orlen Warsaw Marathon. W licznej grupie pokonali dystans 4,6 km w pełnym umundurowaniu specjalnym wykorzystywanym podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Tuż przed biegiem przeprowadzili krótką zaprawę, w którą chętnie włączali się inni biegacze zgromadzenie na Placu Zamkowym w Warszawie. Od początku do końca z uśmiechem na twarzy przyczynili się do wsparcia wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka, na który to cel organizator przekazywał za każdego zawodnika 10 zł. Bieg był świetną okazją do aktywnego spełnienia sobotniego popołudnia, integracją z innymi ludźmi, niejednokrotną okazją do szerokiego uśmiechu, a przede wszystkim możliwością pomocy dzieciom, wśród których na pewno niejedno z nich marzy o przyszłości strażaka.

Docelową imprezą tego weekendu był tradycyjny maraton odbywający się po ulicach Warszawy. Wzięli w nim udział podchorąży Mariusz Klakus ( czas: 3 godziny 12 minut i 58 sekund) oraz podchorąży Tomasz Domański (czas: 3 godziny 23 minuty i 5 sekund). Równolegle z maratonem rozgrywany był również bieg na 10km w którym mieliśmy swoich reprezentantów: Pan bryg. Waldemar Jaskółowski (czas 46 minut 2 sekundy) oraz pchor. Mateusz Szymczak (czas 48 minut i 33 sekundy). Zasługują oni na wielkie słowa uznania z jednoczesnymi życzeniami jeszcze lepszych rezultatów w wszelkiego rodzaju zawodach.

więcej informacji: https://www.facebook.com/groups/289146631217133/