• EN

Udany początek Pucharu Polski Strażaków PSP w biegach.

21-04-2015
Autor: pchor. Grzegorz Michalak

W piątek, 17.04.2015 r. w ramach II Krakowskiego Biegu Nocnego, odbyły się pierwsze zawody w ramach Pucharu Polski Strażaków PSP. Szkołę reprezentowało 12 podchorążych, zaś łącznie na starcie stanęło 1859 osób.

Na tak dużą liczbę startujących niewątpliwie miała wpływ bardzo atrakcyjna trasa, ukazująca nocne uroki krakowskiej starówki. Start i meta biegu znajdowały się na Błoniach.

Po pokonaniu liczącej 10 km trasy, jako pierwszy z reprezentantów szkoły bieg ukończył pchor. Kamil Kępka. Z czasem 34 min 50 s uplasował się na 9 miejscu wśród strażaków (startowało 137) i 24. miejscu w kat. open (startowało 1859). Kolejni podchorążowie osiągnęli następujące wyniki: