Certyfikat Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense.

25-01-2016

16 stycznia 2016 mł.   mł. bryg. dr inż. Anna Prędecka, mł. bryg. dr Izabella Grabowska-Lepczak oraz mł. bryg. dr inż. Paweł Kępka ukończyli 64 godzinny kurs certyfikujący  Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense.

„Tutoring to niezwykła metoda dydaktyczna, szczególnie skuteczna jeśli chodzi o rozwijanie potencjału uczniów i studentów oraz motywowanie ich do samodzielnej pracy. Tutor (z łaciny – opiekun) to ktoś, kto potrafi pokierować rozwojem ucznia/studenta, trafnie rozpoznać potencjał człowieka, z którym pracuje, wspólnie wyznaczyć ścieżkę rozwoju naukowego, osobistego i społecznego, uważnie podchodzić do wyników jego prac, zmotywować do długotrwałej współpracy i znajdować w niej obopólną radość. Tutor daje to, czego zwykle nie mogą zapewnić masowe systemy edukacji: uważność na konkretnego ucznia / studenta i możliwość dostosowania ścieżki edukacyjnej do jego specyficznej sytuacji.” (cw.edu.pl)