Akademicki Puchar Polski w Unihokeju

Akademicki Puchar Polski w Unihokeju rozegrano 18-19 listopada 2017 r. w obiektach Szkoły Podstawowej 280 oraz Wydziału Zarządzania UW. Do rywalizacji stanęło 10 uczelni z całego kraju, w tym reprezentacja Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w składzie:

pchor. Klaudia Chazan – SP-PK16
pchor. inż. Bartosz Dorau – SD-PP11
Michał Kostecki – SP-PC15
pchor. Wojciech Kowalski – SP-PK16
pchor. Adam Młynarz – SP-PK16
Marta Patyk – SP-PC17
Adrianna Pragacz – SP-PC16
pchor. Marcin Sadawa – SP-PK15
pchor. Jacek Suder – SP-PK16
mł. kpt. mgr inż. Łukasz Zubek – opiekun sekcji
pchor. Kamil Jurkowski – SP-PK15 - wsparcie organizacyjne
Kacper Herda – SP-PC16 – wsparcie organizacyjne
Kinga Zbrożczyk – SP-PC15 – wsparcie organizacyjne

Unihokej jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu od kilku lat aspirującą do włączenia w grono dyscyplin olimpijskich. Jak sama nazwa sugeruje, dyscyplina ta stanowi halową odmianą popularnego na całym świecie hokeja na lodzie.
Turniej rozgrywany był w tzw. formule SWISS, w której na parkiecie może znajdować się maksymalnie 3 zawodników oraz bramkarz. Istotną modyfikację stanowił również przepis wymagający, aby w każdej chwili na boisku przebywała co najmniej jedna zawodniczka.
Rywalizację w APP 2017 rozpoczęto od fazy grupowej, w której reprezentacja SGSP skrzyżowała kije z Politechniką Wrocławską, Politechniką Warszawską, ZWKF w Gorzowie Wielkopolskim oraz z krakowską AWF. Wyniki przedstawiają się następująco:
SGSP – PWr 2:1
SGSP – PW 4:3
SGSP – ZWKF 2:6
SGSP – AWF Kraków 3:3

Siedem punktów z fazy grupowej zaowocowało awansem do ćwierćfinału, gdzie SGSP pokonało 1:0 ubiegłorocznych zwycięzców - PPWSZ Nowy Targ. Ćwierćfinałowy pęd nie wystarczył jednak by w półfinale wziąć rewanż za grupowe spotkanie z ZWKF Gorzów Wielkopolski, reprezentacja SGSP musiała uznać wyższość zawodników z Gorzowa przegrywając rywalizację 2:4. W finale pocieszenia SGSP pokonało wysoko (9:1) Uniwersytet Jagielloński, srebrnego medalistę sprzed roku, zajmując ostatecznie wysokie trzecie miejsce.
Za świetną postawę między słupkami bramki nagrodą indywidualną dla najlepszego bramkarza turnieju wyróżniono pchor. Marcina Sadawę.
Serdeczne słowa podziękowania w kierunku Rektora-Komendanta za umożliwienie udziału w turnieju oraz Kierownika Studium WF za wsparcie finansowo-techniczne