Fundacja Dobrych Inicjatyw od kilku lat wspiera dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-rozwojowych w ich rozwoju, pasjach i zainteresowaniach. „Konkursy, rywalizacja, integracja i sport – to lubimy!” ­­­­– zapewniali organizatorzy Dnia Dobrych Inicjatyw, który odbył się 17 czerwca 2018 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. W wydarzeniu udział wzięli członkowie Sekcji Ratownictwa Medycznego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej: pchor. Błażej Chiliński, pchor. Filip Betker, Klaudia Pawlaczyk i Kacper Herda.

Dzięki zaangażowaniu studentów Uczelni, umiejętności udzielania pierwszej pomocy zdobyło ponad 120 wychowanków z województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. Podczas przeprowadzania konkursów dla uczestników poruszano m.in. następujące tematy:

1. najbardziej skuteczny sposób resuscytacji krążeniowo-oddechowej,
  2. gotowość bojowa strażaka,
  3. wiedza o zagrożeniach,
  4. odpowiednie zgłoszenie telefoniczne o niebezpiecznym zdarzeniu,
  5. jak zadbać o bezpieczeństwo w życiu codziennym,
  6. udzielanie pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora AED.

Ponadto przygotowano pokazy przyrządowego udrażniania dróg oddechowych, wyposażenia indywidualnego strażaka oraz podstawowego wyposażenia medycznego. Wydarzenie zorganizowano pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Członkowie Sekcji Ratownictwa Medycznego  SGSP oprócz aktywnego uczestnictwa w imprezach charytatywnych biorą udział w ogólnopolskich zmaganiach z zakresu manewrów ratowniczych. Jednym z ostatnich sukcesów jest zajęcie III miejsca w trzydniowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pierwszej Pomocy w Cieszynie. Życzymy dalszych sukcesów i niesłabnącej motywacji do działania!