Piknik plenerowy „Dzień Małego Strażaka z Myszką Norką”

Podejmowanie inicjatyw mających na celu bezpieczne i aktywne spędzanie czasu w rodzinnym gronie to istotny element integracji społeczeństwa, który wpisuje się w odpowiedzialną realizację polityki społecznej. 26 maja 2018 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej po raz trzeci odbyła się otwarta plenerowa impreza rodzinna „Dzień Małego Strażaka z Myszką Norką”. Współorganizatorami wydarzenia są Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Klub Myszki Norki. Jednym z głównych celów przedsięwzięcia była integracja dzieci z niepełnosprawnościami wraz z dziećmi pełnosprawnymi.

Prowadzący piknik wraz z maskotką Myszką Norką witali z wozu strażackiego przybyłych gości. Oficjalnego rozpoczęcia dokonali Kanclerz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej Pani mł. bryg. mgr inż. Aneta Zawadzka oraz Prezes Zarządu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Pan Stanisław Kowalski. Na scenie można było podziwiać pokazy trików piłkarskich, wrotkarstwa i bębniarskie, pasjonujące warsztaty chemiczne, występ iluzjonistyczny, koncert muzyki dawnej i młodzieżowej grupy wokalnej, choreografię nawiązującą do obyczajów dawnych epok. Gość specjalny – Antek Smykiewicz – poprowadził konkurs dla rodzin. Dla miłośników pożarnictwa czekały m.in.: sprawdzenie warunków panujących podczas pożaru poprzez oglądanie obrazu przez kamerę termowizyjną w zadymionym namiocie, zabawy z Sekcją Ratownictwa Wysokościowego SGSP: wspinaczka z budowaniem wieży ze skrzynek, pamiątkowe zdjęcia w stroju strażackim przy wozie bojowym. Można było nie tylko obejrzeć sprzęt, lecz także przetestować swoją sprawność. Entuzjastom sportu dedykowano: buble soccer, zapasy sumo, zjazd na dmuchanych zjeżdżalniach, pokazy gry w palanta. Dla osób lubiących zajęcia manualne i gry zespołowe przygotowano konstruowanie z klocków, zabawy terenowe i rodzinne, warsztaty kulinarne. Kilkuletnie siostry Hania i Amelka z radością pokazywała ciastka, które ozdabiały dla swoich rodziców. Do wspólnej zabawy przy grach edukacyjnych zachęcał Michał Wiśniewski.Dla mam, z okazji ich święta, dzieci mogły namalować obrazy. Impreza stała się również doskonałą okazją do skorzystania z porad zdrowotnych.

Wydarzenie zorganizowano pod Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Pana Krzysztofa Bugli. Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i wspólne świętowanie „Dnia Małego Strażaka z Myszką Norką”.

Zdjęcia: bryg. Katarzyna Boguszewska