Szkoła Główna Służby Pożarniczej wzięła udział w VI edycji festynu "Majówka pod flagą biało-czerwoną", który odbył się w Dniu Flagi - 2 maja br. na terenie Cytadeli Warszawskiej.

Impreza miała charakter sportowo-rekreacyjny. Reprezentacja uczelni  wystartowała w organizowanym w ramach wydarzenia -  VI BIEGU  FLAGI na dystansie 10 km. Trasa przebiegała przez tereny Cytadeli i ulice Starego Żoliborza.

Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyła się, jak zwykle, wspinaczka po skrzynkach zorganizowana przez cierpliwych podchorążych z Sekcji Ratownictwa Wysokościowego SGSP.

Podczas majówki na scenie wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna  Wojska Polskiego oraz grupy muzyczno-taneczne. Uczestnicy pikniku mogli ponadto odwiedzić stoiska zorganizowane przez Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Niepodległości, szkoły mundurowe czy policję, obejrzeć pokazy grup rekonstrukcyjnych, a najmłodsi  skorzystać z zabaw interaktywnych na świeżym powietrzu.

Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy był głównym organizatorem wydarzenia, zaś Szkoła Główna Służby Pożarniczej jednym z partnerów imprezy.