Posiedzenie konsorcjum uczelni mundurowych KONSMUND w Dęblinie

02-10-2017
Autor: S. Ptak

W dniu 22 września kpt. dr inż. Szymon Ptak, przedstawiciel SGSP, wziął udział w spotkaniu konsorcjum uczelni mundurowych KONSMUND. Spotkanie odbyło się u nowego partnera, czyli Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Konsorcjum KONSMUND jest jednym z trzech konsorcjów w Polsce działających w obszarze programu Erasmus+, umożliwiającego wyjazdy studentów i pracowników za granicę. Jedynie KONSMUND jednak zrzesza uczelnie publiczne, które zauważyły wspólny cel w rozwoju swojej kadry, kultywując tym samym wieloletnie tradycje przygotowywania do zaszczytnej służby ojczyźnie kolejnych pokoleń oficerów formacji mundurowych. W skład konsorcjum wchodzą:

Akademia Sztuki Wojennej (lider konsorcjum), Akademia Marynarki Wojennej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Wojskowa Akademia Techniczna, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych, Wyższa Szkoła Policji.

W spotkaniu udział wzięli reprezentanci władz uczelni: Prorektor ds. kształcenia i studenckich płk dr inż. Adam WETOSZKA, Prodziekan ds. naukowych Wydziału Lotnictwa dr hab. inż. Aneta KRZYŻAK oraz Prodziekan ds. studenckich dr Małgorzata KIRSCHENSTEIN.

Podczas spotkania dyskutowano nad bieżącymi sprawami konsorcjum, planach rozwoju na przyszłość, a także dzielono się wiedzą z analizy raportu końcowego, składanego do Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w Polsce) po zakończeniu ostatniej umowy finansowej.

Po zakończeniu oficjalnej części goście wzięli udział w wycieczne po uczelini, a także po Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, zapoznając się z tradycjami uczelni i przyglądając się systemowi szkolenia przyszłych kadr wojskowych.