Relacja z kolejnych praktyk w Kolonii

27-02-2017
Autor: K. Bednarska

Na miejsce wyjazdu w ramach programu Erasmus+ wybrałam Kolonię oraz tamtejszą uczelnie techniczną, mieszczącą się w dzielnicy Deutz. Wyjazd do naszego zachodniego sąsiada zainteresował mnie szczególnie ze względu na możliwość rozwoju w zakresie posługiwania się językiem niemieckim.
Kolonia jako miasto pozostawiło we mnie bardzo miłe i ciepłe wspomnienia, być może to za sprawą trwających podczas mojego pobytu świątecznych jarmarków, być może, a może raczej na pewno także ludzi, których miałam okazję spotkać. Miasto to jest przez samych mieszkańców nazywane bardzo otwartym dla zagranicznych gości, poprzez swoje doświadczenie mogę bez wahania zgodzić się z powyższą opinią.
Odbywanie stażu w środowisku naukowym, w strukturach wyższej uczelni było bardzo ciekawe. Możliwość zaobserwowania różnic w sposobie funkcjonowania uczelni w innym kraju była dla mnie szczególnie interesująca, podobnie jak branie udziału w prowadzonych pracach naukowych. Kadra z którą przyszło mi współpracować to ludzie bardzo otwarci, służący radą. Podczas stażu miałam możliwość udziału w normalnych zajęciach dla studentów, a także różnego rodzaju spotkaniach i warsztatach z obszaru ochrony ludności i zarządzania w czasie katastrof.
Dodatkową atrakcją z której korzystałam w swoim wolnym czasie była szeroka, nieodpłatna oferta sportowa, kierowana dla studentów oraz stażystów, umożliwiająca udział w różnego rodzaju zajęciach od tańca klasycznego, poprzez zajęcia fitness po sztuki walki;)
Wyjazd polecam każdemu kto chciałby wziąć w nim udział, ale wciąż ma wątpliwości. Warto pomyśleć o przyszłości i poprzez tego typu możliwości inwestować w swój rozwój, a także dać sobie szansę na ciekawy wyjazd.