„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – te słowa Janusza Korczaka przypominają o tym jak istotny jest uśmiech najmłodszych. Aby jak najczęściej pojawiał się on na twarzach, po raz kolejny serdecznie zapraszamy całe rodziny na „Dzień Małego Strażaka z Myszką Norką”.

Bezpłatna plenerowa impreza rodzinna odbędzie się w wyjątkowy dzień – 26 maja 2018 r. na terenie boiska Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Współorganizatorami są Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Klub Myszki Norki. W godzinach 12:00-15:00 będzie możliwość skorzystania z wielu różnorodnych atrakcji, zarówno artystycznych, jak i sportowych. Celem imprezy jest promowanie aktywnego spędzania czasu w gronie rodziny, a także integracja dzieci z niepełnosprawnościami wraz z dziećmi pełnosprawnymi.

Dla miłośników pożarnictwa czekają: sprawdzenie warunków panujących podczas pożaru poprzez oglądanie obrazu przez kamerę termowizyjną w zadymionym namiocie, zabawy z Sekcją Ratownictwa Wysokościowego SGSP: wspinaczka z budowaniem wieży ze skrzynek i tyrolka, pamiątkowe zdjęcia w stroju strażackim przy wozie bojowym.

Wszyscy zainteresowani zajęciami manualnymi i muzycznymi będą mogli podziwiać pokazy m.in. bębniarskie, iluzjonistyczne, chemiczne, cukiernicze, chóralne czy taneczne. Nie zabraknie również konstruowania z klocków i warsztatów z użyciem różnorodnych wyrobów pasmanteryjnych. Dla osób lubiących gry zespołowe przygotowano zabawy terenowe i rodzinne. Entuzjastom sportu dedykowane są: buble soccer, zapasy sumo, pokazy wrotkarstwa, trening piłkarski i gry w palanta. Wydarzenie jest również doskonałą okazją do skorzystania z porad zdrowotnych.

Gościem specjalnym „Dnia Małego Strażaka z Myszką Norką” będzie Antek Smykiewicz. Wydarzenie organizowane jest pod Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Pana Krzysztofa Bugli.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału w wydarzeniu.

Poniżej znajduje się plakat przedstawiający szczegółowy opis.