Utrzymanie i podnoszenie sprawności fizycznej strażaków poprzez rywalizację sportową, współzawodnictwo ratownicze, przedstawienie trudności w realizacji zadań ratowniczych w budynkach wysokich i wysokościowych to niektóre z celów organizacji Mistrzostw Polski Strażaków w Biegu po Schodach „Wieżowiec 2018”. Tegoroczną drugą edycję przeprowadzono 9 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Zawody polegały na pokonaniu w jak najkrótszym czasie 30 pięter tego historycznego budynku. Zawodnicy startowali w drużynach dwuosobowych w pełnym umundurowaniu specjalnym wraz z z maską twarzową oraz aparatem ochrony dróg oddechowych. Trasa biegu obejmowała około 800 schodów z metą na tarasie widokowym PKiN – 114 metrów wysokości. Na starcie stawiły się 63 drużyny.

Mistrzostwa rozegrano w 5 kategoriach:
• Państwowa Straż Pożarna,
• Państwowa Straż Pożarna 70+ (suma wieku ratowników 70 lat i powyżej),
• MIX (drużyna w składzie kobieta/mężczyzna),
• Ochotnicze Straże Pożarne,
• Open.

Reprezentanci Szkoły Głównej Służby Pożarniczej – pchor. Mateusz Drozda i pchor. Mateusz Kurek (kompania III) – zajęli wysokie 3. miejsce w kategorii PSP, uzyskując czas 05:20.2.

Wręczenia nagród dla najlepszych drużyn dokonali Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica oraz Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy bryg. Leszek Smuniewski.

Serdecznie gratulujemy!

Wyniki poszczególnych kategorii znajdują się pod adresem: 
https://my1.raceresult.com/100534/?lang=pl#0_3EF1B7