Złożenie hołdu zasłużonym pożarnikom

8 listopada 2017 roku delegacje strażaków Państwowej Straży Pożarnej i druhów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP złożyły wiązanki kwiatów w kwaterze strażackiej upamiętniającej ruch oporu „Skała”, strażaków poległych w czasie II wojny światowej oraz na grobach zasłużonych pożarników, spoczywających w warszawskich nekropoliach – Cmentarzu Komunalnym (d. Wojskowy) i Cmentarzu Powązkowskim.

W uroczystości udział wzięli:

• st. bryg. Bogdan Łasica - mazowiecki komendant wojewódzki PSP,
  • st. bryg. dr inż. Jarosław Zarzycki - prorektor-zastępca komendanta SGSP ds. operacyjnych,
  • bryg. Mariusz Mojek - dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego PSP,
  • bryg. Leszek Smuniewski – komendant miejski PSP m. st. Warszawy,
  • bryg. Paweł Pomorski - naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru KW PSP w Warszawie,
  • kpt. Radosław Kozicki - zastępca naczelnika Wydziału Organizacji i Nadzoru KW PSP w Warszawie,
  • dh. Andrzej Wasilewski – Wiceprezes Zarządu OW ZOSP RP woj. mazowieckiego,
  • ks. kpt. Jerzy Sieńkowski – kapelan mazowieckich strażaków.

Podczas ceremonii podchorążowie Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie zaciągnęli warty honorowe przy grobach strażaków.

Opracowanie: mł. bryg. Karol Kierzkowski – KW PSP w Warszawie,

Zdjęcia: asp. sztab. Mariusz Dragan - KM PSP m. st. Warszawy.