Blok zasadniczy KS-2017

02-10-2017

W dniu 16 września 2017 r. słuchacze - strażacy w służbie kandydackiej rozpoczęli drugą część szkolenia podstawowego w zawodzie strażak w roku akademickim 2017/18 tj. blok zasadniczy. Szkolenie to będzie realizowane do lipca 2018 r. W czasie trwania bloku zasadniczego słuchacze zdobędą umiejętności współdziałania z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Szkolenie zakończy się egzaminami teoretycznymi i praktycznymi z przedmiotów:

• Sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych,
  • Taktyka zwalczania pożarów,
  • Taktyka działań ratowniczych,
  • Psychologiczne aspekty działań ratowniczych,
  • Zjawiska fizykochemiczne i środki gaśnicze,
  • Wychowanie fizyczne.

Po zakończeniu szkolenia i pozytywnym zaliczeniu egzaminów absolwenci szkolenia podstawowego w zawodzie strażak uzyskają kwalifikacje zawodowe w zawodzie strażak.