Koniec pierwszego etapu KS-2017

29-09-2017
Autor: bryg. Norbert Solan

W dniu 16 września 2017 r. zakończyły się zaliczenia praktyczne przeszkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej, kończące pierwszy etap szkolenia podstawowego w zawodzie strażak dla strażaków w służbie kandydackiej w roku akademickim 2017/18. Przeszkolenie to zaczęło się 28 lipca 2017 r. przyjazdem do Przeciwpożarowej Bazy Leśnej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Zamczysku Nowym, które zaliczyły egzaminy wstępne oraz przeszły badania lekarskie. Zaliczenia końcowe części praktycznej odbywały się w terminie od 13 do 16 września 2017 roku. Zaliczeniu praktycznemu podlegały następujące przedmioty: "Sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych", "Taktyka zwalczania pożarów" i "Taktyka działań ratowniczych". Po wcześniejszym zdaniu egzaminów z kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz pozytywnym uzyskaniu zaliczeń praktycznych kandydaci będą mogli przystąpić do ślubowania i immatrykulacji, po której wejdą w poczet studentów studiów stacjonarnych I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej - podchorążych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Jako studenci - podchorążowie SGSP będą mogli również pełnić służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej SGSP. Z przyjętych do służby kandydackiej 94 osób przeszkolenie ukończyło 85 strażaków.