Uroczysta Zmiana Posterunku Honorowego 08.10.2017 r.

10-10-2017
Autor: mł. kpt. P. Pietrzyk, st. kpt. J. Binio
Kompania Honorowa Szkoły Głównej Służby Pożarniczej 8 października 2017 r. brała udział w Uroczystej Zmianie Posterunku Honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Tuż przed uroczystością lektor odczytał informację o naszej Uczelni - jej historii, tradycjach i misji, a także przybliżył historię Grobu Nieznanego Żołnierza.

Pogrzeby ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego i ogniomistrza Marka Giro

30-05-2017
30 maja 2017 roku odbyły się pogrzeby ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego i ogniomistrza Marka Giro.

Mazowiecki Dzień Strażaka 2017

29-05-2017
27 maja 2017 roku w Szydłowcu odbył się Mazowiecki Dzień Strażaka połączony z jubileuszem 25 lat Państwowej Straży Pożarnej oraz nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej PSP Szydłowcu.

Złożenie hołdu zasłużonym pożarnikom

11-05-2017
Z okazji „Dnia Strażaka” delegacje strażaków Państwowej Straży Pożarnej i druhów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 9 maja 2017 r. złożyły wiązanki kwiatów w kwaterze strażackiej upamiętniającej ruch oporu „Skała”, strażaków poległych w czasie II wojny światowej oraz na grobach zasłużonych pożarników, spoczywających w warszawskich...

Promocja Oficerska 2017

08-05-2017
6 maja 2017 r. na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie miały miejsce uroczystości związane z Centralnymi Obchodami Dnia Strażaka, 25-leciem Państwowej Straży Pożarnej oraz Promocją Oficerską − 218 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Msza Święta w intencji strażaków w Bazylice Katedralnej św. Floriana

04-05-2017
4 maja 2017 r. odbyła się uroczysta pielgrzymka strażaków, która wyruszyła z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 w Warszawie do relikwii świętego Floriana złożonych w Bazylice Katedralnej św. Floriana i św. Michała Archanioła − Świątyni Mazowieckich Strażaków.

Uroczysta Zmiana Posterunku Honorowego 02.04.2017 r.

03-04-2017
Autor: kpt. J. Binio
W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00 przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyła się Uroczysta Zmiana Posterunku Honorowego. Uroczystej Zmiany dokonał pododdział ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej pod dowództwem kpt. Jakuba Binio.

Wyjazd szkoleniowy członków Kompanii Honorowej

28-03-2017
Autor: kpt. J. Binio, st. sekc. pchor. M. Bartusiak
W dniach 20-26 marca 2017 roku, odbył się wyjazd szkoleniowy członków Kompanii SP-PK 13, wchodzących w skład Kompanii Reprezentacyjnej Państwowej Straży Pożarnej oraz Kompanii Honorowej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, organizowany przez Samorząd Studencki SGSP.

Kurs instruktorsko-metodyczny dla dowódców wart i posterunków honorowych

08-03-2017
Autor: kpt. J. Binio
W dniu 07.03.2017 r. w Batalionie Reprezentacyjnym oraz na Placu marsz. Józefa Piłsudskiego odbył się kurs instruktorsko-metodyczny dla dowódców wart i posterunków honorowych biorących udział w uroczystościach państwowych przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Obchody 35. rocznicy strajku podchorążych WOSP

05-12-2016
Autor: kpt. J. Binio
Uroczyste obchody 35. rocznicy strajku podchorążych w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej (WOSP) miały miejsce 2 grudnia br. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.
Archiwum wiadomości