Kurs instruktorsko-metodyczny dla dowódców wart i posterunków honorowych

08-03-2017
Autor: kpt. J. Binio

W dniu 07.03.2017 r. w Batalionie Reprezentacyjnym oraz na Placu marsz. Józefa Piłsudskiego odbył się kurs instruktorsko-metodyczny dla dowódców wart i posterunków honorowych biorących udział w uroczystościach państwowych przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Oprócz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w szkoleniu udział wzięli żołnierze: Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Żandarmerii Wojskowej. W zajęciach uczestniczyli również żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej WP, a także funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

Tego typu kursy organizowane są cyklicznie w celu sprawdzenia doboru dowódców wart i posterunków honorowych oraz zapoznania ich z wymaganiami Dowództwa Garnizonu Warszawa w zakresie przygotowania się do uroczystości o charakterze państwowym i wojskowym. Podczas zajęć ważne było również ujednolicenie elementów musztry oraz wskazanie najczęściej popełnianych błędów i konieczności przyjęcia właściwej metodyki szkolenia.

W szkoleniu udział wzięli: kpt. Jakub Binio, mł. kpt. Piotr Pietrzyk, mł. ogn. pchor. Paweł Kolera, mł. ogn. pchor. Daniel Nowak.