Pogrzeby ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego i ogniomistrza Marka Giro

30-05-2017

30 maja 2017 roku odbyły się pogrzeby ogniomistrza Przemysława Piotrowskiego i ogniomistrza Marka Giro, tragicznie zmarłych w czasie gaszenia pożaru magazynu w Białymstoku.

Udział w uroczystościach pogrzebowych wziął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski. W ostatniej drodze zmarłym strażakom towarzyszyli: Kompania Reprezentacyjna PSP, Podlaska Kompania Honorowa, delegacje komend wojewódzkich PSP, szkół PSP, jednostek PSP oraz  koledzy – strażacy.

Szkołę Główną Służby Pożarniczej reprezentował Prorektor-Zastępca Komendanta ds. Operacyjnych st. bryg. dr inż. Jarosław ZARZYCKI. W uroczystościach brali również udział poczet sztandarowy oraz funkcjonariusze i strażacy w służbie kandydackiej, wchodzący w skład Kompanii Reprezentacyjnej PSP.