Uroczysta Zmiana Posterunku Honorowego 02.04.2017 r.

03-04-2017
Autor: kpt. J. Binio

W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00  przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyła się Uroczysta Zmiana Posterunku Honorowego. Uroczystej Zmiany dokonał pododdział ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Pododdział w sile 24 podchorążych, wraz z dowódcą pod czujnym okiem żołnierzy z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego w piątek szlifował swoje umiejętności, by godnie zaprezentować się w niedzielę podczas uroczystości Zmiany Posterunku.

Po przybyciu na Plac Piłsudskiego i przygotowaniu do uroczystości sekc. pchor. Goralewski Michał rozpoczął narrację, w czasie której przedstawił  informacje o Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz historii Grobu Nieznanego Żołnierza, a także podał nazwiska podchorążych uczestniczących w zmianie posterunku. Po chwili na posterunku honorowym przed Grobem Nieznanego Żołnierza stanęli: sekc. pchor. Płotkowski Jarosław i sekc. pchor. Cabała Kacper. Z posterunku zeszli: st. str. pchor. Buryło Kamil i st. str. pchor. Sztendel Mirosław. Oficerem dokonującym Uroczystej Zmiany Posterunku Honorowego był kpt. Binio Jakub.