Informacje o dorobku naukowym i doświadczeniu zawodowym

• Szkoła Główna Służby Pożarniczej, inżynieria bezpieczeństwa cywilnego, 2005 r. inżynier
  • Szkoła Główna Służby Pożarniczej, inżynieria bezpieczeństwa cywilnego, 2007 r. magister- 2007r.
  • pracownik administracyjny SGSP,
  • od 2008r. – pracownik naukowo – dydaktyczny SGSP,
  • Studia podyplomowe  z zakresu „GIS, fotogrametria i teledetekcja w gospodarce narodowej, obronie kraju i ochronie środowiska”, Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji (październik 2009 – czerwiec 2010).
  • Udział w  warsztatach na temat "Budowa podstawowego geoserwera tematycznego infrastruktury INSPIRE - podejście praktyczne" oraz "Modelowanie danych przestrzennych", organizowanych przez Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej.
  • Uczestnictwo w szkoleniu podstawowym dla pracowników PSP dotyczącym dyrektywy INSPIRE.
  • Uczestnictwo w seminarium w zakresie Zarządzanie Kryzysowe i Ratownictwo –„Praktyczne zastosowanie narzędzi informatycznych (GIS) w zarządzaniu kryzysowym”.
  • Uczestnictwo w szkoleniach: ArcGIS Desktop II: Narzędzia i Funkcjonalność, ArcGIS Desktop III: Zadania i Analizy Przestrzenne, ArcGIS Spatial Analyst w Rozpoznaniu, Wywiadzie i Zarządzaniu Kryzysowym.
  • Działalność naukowa (badania statutowe i inne)
  • Badania własne nr BW/E – 422/4/10 pt. „Badania w zakresie wypracowania modelu podejmowania decyzji w sytuacjach  kryzysowych na podstawie niepewnych danych”.
  • Projekt statutowy naukowo - badawczy nr S/E-422/5/13 pt „Badanie przestrzeni publicznej –skala i wpływ samoewakuacji ludności na ewakuację masową”.

Udział w radach, komisjach i zespołach

• Członek komisji inwentaryzacyjnej SGSP

Wykaz najważniejszych publikacji

• Współautorstwo artykułu (W. Gawroński, K. Tyrańska-Wizner) pt. „Systemy Informacji Przestrzennej w działalności edukacyjnej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej”, Arcana GIS, grudzień 2013.
  • Współautorstwo artykułu (K. Tyrańska-Wizner, R. Mazur) pt. „System ArcGIS w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Edukacja dla bezpieczeństwa”, Geodeta nr 9, wrzesień 2010.

Wykaz prowadzonych przedmiotów

• Systemy informacji przestrzennej,
  • Systemy geoinformacyjne,
  • Podstawy teorii bezpieczeństwa.