Prof. dr hab. Konrad Waloszczyk

Dr teologii (KUL 1972), dr filozofii (PAN 1982) i dr hab. filozofii (PAN 2007). W latach 1976 – 1991 pracował jako starszy redaktor w Instytucie Wydawniczym PAX, a w latach 1991 - 2004 jako adiunkt i profesor w Politechnice Łódzkiej. W r. 2004 został zatrudniony w SGSP jako wykładowca przedmiotu „Wybrane zagadnienia filozofii i etyki”. Dziedziny jego zainteresowań to etyka, filozofia religii, ekologia humanistyczna, zarządzanie ekorozwojowe.

Obecnie Profesor Zwyczajny w  Zakładzie Edukacji Społecznej Katedry Społecznych i Humanistycznych Aspektów Bezpieczeństwa WIBC. 27 marca 2014 roku otrzymał z rąk Prezydenta RP nominację na profesora zwyczajnego nauk humanistycznych.

Od wielu lat pełni rolę członka Komisji Odwoławczej do spraw dyscyplinarnych studentów SGSP. Dodatkowo bierze udział w pracach zespołu SGSP związanych z projektem EDEN. Uczestniczył w przygotowaniu projektu Zasad Etyki Zawodowej SGSP. Bierze aktywny udział w Polskich Zjazdach Filozoficznych: w Szczecinie, Warszawie  i Wiśle, wygłaszając referaty i uczestnicząc w dyskusjach.

Od wielu lat uczestniczy w cyklicznym międzynarodowym kongresie poświęconym myśli Pierre’a Teilharda de Chardin w Strasburgu, wygłaszając referaty w j. francuskim i angielskim.  W 2014 roku napisał skrypt z przedmiotu pedagogika i znacząco poszerzył skrypt z przedmiotu filozofia i etyka. Jest recenzentem prac habilitacyjnych i doktorskich z zakresu filozofii i etyki. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika Zakładu Nauk Społecznych oraz kierował Zespołem ds. etyki zawodowej funkcjonariuszy SGSP.

W latach 1991 – 2005 prowadził wykłady i ćwiczenia z zakresu etyki środowiskowej w Politechnice Łódzkiej,  w latach 1996 – 2004 w Akademii im. A. Gieysztora w Pułtusku i Ciechanowie, w latach 1999 – 2006 w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie, a od r. 2005  z filozofii i etyki w Szkole Głównej  Służby Pożarniczej w Warszawie. Wypromował około 25 prac magisterskich i licencjackich.

W SGSP aktualnie prowadzi wykłady i ćwiczenia z trzech przedmiotów: Wybrane zagadnienia z filozofii i etyki, Wybrane zagadnienia z pedagogiki oraz Prawa człowieka i etyka służb publicznych.

Informacje o dorobku naukowym i doświadczeniu zawodowym
Udział w radach, komisjach i zespołach
Wykaz najważniejszych publikacji
Promotor